21 століття — століття електронних технологій, в якому машини практично повністю витіснили ручну працю. Не оминуло це стороною і такий, на перший погляд, звичайний предмет, як ворота. Вони стали оснащуватися автоматичними приводами, які призначені для забезпечення ще більш комфортного і зручного існування людей. Ворота, оснащені автоматикою, безумовно, дозволяють економити час і сили на їх ручне відкривання.

При виборі автоматики необхідно враховувати, в першу чергу те, для яких воріт вона потрібна. Для промислових воріт підходять приводи, які володіють високою потужністю (інакше привід просто не підніме або НЕ відсуне важкі й широкі ворота) і які витримають інтенсивне використання воріт.

Ворота для дому не потребують потужних приводах, так як вони значно поступаються промисловим за розміром і, відповідно, важать вони також менше.

Не варто забувати і про те, що ворота бувають різних видів і до кожного виду підходять тільки певні електроприводи. Якщо у Вас розсувні ворота, вибирайте приводи для орних воріт, якщо відкатні — для відкатних. Для воріт секційного і підйомно-поворотного виду також існує своя автоматика.

На що ще потрібно звернути увагу при виборі автоматики для воріт?

Насамперед, вона повинна відповідати всім стандартам і вимогам технічного нагляду.
Переконайтеся, що приводи мають механічними датчиками, а також фотодатчиками, які зупиняють привід при закриванні воріт в тому випадку, якщо в зону їх дії потрапляє машина чи людина.
Автоматика повинна володіти також і захистом від розтину воріт. Вона полягає в тому, що при закритті запобіжник від злому йде в направляючу шину. гбо Це забезпечує захист воріт від розтину за допомогою підняття важеля. Більш того, такий захист буде працювати і у разі відключення струму.
Ремінь повинен натягатися автоматично. Це дозволить заощадити час на ручну натяжку.
Зверніть увагу і на дистанційні пульти управління. Якщо вони представлені і в традиційному виконанні, і у вигляді мініустройств (наприклад, брелоків), то це буде додатковим плюсом такої автоматики.
Безшумність і плавність роботи також є важливим критерієм при виборі електроприводів для воріт.
Електропривод повинен володіти функцією автоматичного розблокування. Ця функція дає можливість відкрити ворота вручну, якщо відключать електрику чи виникнуть якісь інші неполадки.