До вибору секційних гаражних воріт необхідно підійти дуже відповідально: адже від них залежить безпека не тільки вашого автомобіля, але і вдома, а також привабливість екстер’єру та комфортна температура всередині приміщення. Вивчаючи, як зробити ворота в гараж двері міжкімнатні самому, пам’ятайте, що вони повинні прослужити вам не рік і не два, а як мінімум десятиліття. На які параметри варто звернути першочергову увагу, звернувшись до постачальника, і як вибрати надійну і зручну в експлуатації конструкцію, ми і розповімо нижче.

Якому виробнику віддати перевагу

Людям, які ніколи в житті не стикалися з проблемою, як виготовляються автоматичні гаражні ворота, буде складно розібратися в переліку технічних даних і зрозуміти, яка конструкція краще. Саме тому радимо насамперед звернути увагу на наявність у виробника сертифікатів, що підтверджують відповідність продукції вимогам вітчизняних та європейських стандартів. Якщо подібні документи є, значить, заявам про надійність і безпеку секційних воріт можна довіряти.

Бажано, щоб у виробника були сертифікати відповідності ГОСТ, а також знак СЕ (свідчить, що продукція безпечна для споживачів і не завдає шкоди навколишньому середовищу). На користь компанії буде говорити й те, що її продукція відповідає європейським стандартам EN, що встановлює вимоги до надійності секційних воріт.

Обов’язково перевірте, щоб сертифікати були дійсні на момент покупки. Найважливішими вимогами, які пред’являються до секційним воротам, є наявність систем захисту від защемлення пальців і поломки пружини.

Наприклад, ворота компанії «Алютех» відповідають ГОСТам країн ЄС та СНД, EN 12604, EN 12453, EN 12424, EN 12425, EN 12426 і мають знак СЕ. Вони оснащуються захистом від:

Падіння полотна секційних воріт при виході з ладу пружини.
Зацепа і порізу.
Защемлення пальців.
Неконтрольованого руху полотна.
Ще одним важливим аспектом є репутація виробника і вживані технології та матеріали. Погодьтеся, одна справа — купувати продукцію у локального збирача, виготовлену «кустарними» методами, й інше — у відомої на всю Європу спеціалізованої компанії, що зарекомендувала себе як новатора у сфері виробництва секційних воріт. Тільки остання зможе гарантувати надійність конструкцій і якісне гарантійне обслуговування. Порівняйте відгуки в Інтернеті, дізнайтеся, в яких країнах реалізуються продукція. Тільки так вдасться зробити на 100% правильний вибір.

Технічні характеристики сендвіч-панелей

Ключовими вимогами до сендвіч-панелей є стійкість до вітрових і механічних навантажень, жорсткість, хороша тепло- і звукоізоляція. Ці характеристики залежать переважно від товщини сталевого листа, з якого виготовлена панель, і щільності її заповнення пінополіуретаном.

Справжнім еталоном для всіх, хто шукає відповідь на питання, як вибрати гаражні ворота, буде продукція компанії Alutech. Перерахуємо ключові параметри сендвіч-панелей, які дозволили їм завоювати статус одних з кращих в Європі:

Товщина сендвіч-панелей — 45 мм.
Товщина сталевих листів — 0,4 мм, щільність заповнювача — 46-47 кг / м³. За рахунок цього вдається домогтися високої жорсткості полотна і його стійкості до деформацій.
Коефіцієнт опору теплопередачі — 1,00 м² ° С / Вт. Такими ж показниками володіє цегляна стіна завтовшки 0,6 м. Відповідно, покупцям не доведеться піклуватися про те, як утеплити ворота гаража, навіть якщо вони живуть в північних регіонах країни.
Сталеві листи з лицьової і внутрішньої сторони скріплюються і зверху, і знизу. За рахунок цього утворюється замкнутий контур, а значить, панелі не расслоиться при сильному ударі об землю або нагріванні на сонці.
Вимоги до елементів конструкції воріт

Відповідаючи на питання, як вибрати секційні ворота для гаража, фахівці звертають увагу і на таку важливу характеристику, як герметичність. Від того, наскільки добре герметизовані стулки, залежить тепло- і звукоізоляція приміщення, його захист від пилу і атмосферних опадів. Саме тому потрібно ретельно вивчити якість і конструкцію ущільнюючих вставок перед покупкою.

Вони повинні виготовлятися з еластичного матеріалу і бути м’якими на дотик: в цьому випадку вони стануть щільно прилягати до стін і підстави по всьому периметру воріт. Ущільнювачі з двома і більше пелюстками створять додатковий повітряний прошарок, що сприятиме кращій теплоізоляції. Зверніть увагу, які встановлюються роликові кронштейни. Всі, хто дізнавався, як зварити гаражні ворота, знають, що якщо вони нерегульовані, то при натисканні на полотно зверху і знизу можуть утворюватися зазори.

Ворота «Алютех» оснащуються ущільнювачами, виготовленими з полімерного каучуку, із двома пелюстками принт на футболках. Завдяки регульованим роликовим кронштейнів полотно дуже міцно прилягає до прорізу, навіть якщо стіни або підлогу мають значні нерівності.

Довговічність воріт залежить і від їх стійкості до корозії. Особливо даний аспект актуальний для жителів приморських або великих міст, агресивна атмосфера яких вкрай негативно впливає на металеві конструкції. Корозія не тільки руйнує секційні ворота, але і псує їх зовнішній вигляд, змушуючи власника гаража регулярно оновлювати лакофарбне покриття або навіть витрачати гроші на дорогий ремонт.

Перед тим як придбати і зібрати секційні ворота, потрібно з’ясувати, з якого матеріалу зроблені петлі, кронштейни та інші елементи (зазвичай це або оцинкована, або нержавіюча сталь), яка товщина нанесеного зверху полімерного покриття і захисного цинкового шару сендвіч-панелей і направляючих.

Якщо говорити про продукцію компанії «Алютех», то одним з основних їх переваг є саме довговічність і збереження привабливого зовнішнього вигляду протягом багатьох років. Конструкції здатні витримати 750 годин «соляного туману», а значить, прослужать навіть у прибережній зоні як мінімум 15 років. Домогтися таких показників вдалося завдяки:

Виготовленим з нержавіючої сталі петлям і кронштейнів.
Двуслойной полімерному покриттю товщиною мінімум 25 мкм.
Поліуретанові покриття ПУР-ПА, що захищає полотно від подряпин, атмосферних опадів, агресивних дій довкілля і хімікатів.
Покриттю панелей з цинку товщиною 16 мкм.
Перед тим як вибрати секційні ворота, поцікавтеся у продавця, чи є можливість замовити додаткову антикорозійну обробку, якщо в гаражі підвищена вологість.

Основні правила вибору секційних гаражних воріт
Визначаємося з кольором, структурою, автоматикою

В даний час на вітчизняному ринку представлений широкий асортимент сендвіч-панелей, тому не варто йти на компроміси і погоджуватися на перший же запропонований постачальником варіант, навіть якщо він не вписується в екстер’єр вашого будинку. Підібравши підходящу забарвлення, структуру панелей, їх ширину, ви зможете придбати ворота, які будуть архітектурною окрасою будинку.

Щоб полегшити експлуатацію воріт, їх оснащують системами автоматичного управління. Погодьтеся, буде дуже зручно, якщо відкрити стулки можна буде за допомогою пульта ДУ, не виходячи з машини. Уточніть у продавця можливість установки електроприводу, дізнайтеся, як відкрити автоматичні ворота без пульта або в разі відключення електрики.

Хороші виробники, наприклад, компанія Alutech, пропонують покупцям широкий асортимент забарвлень: 8 відтінків без доплати до ціни, будь-які з каталогу RAL — за вельми помірну плату. Великою популярністю користуються кольору, що імітують деревину.

Якісний монтаж — запорука безпеки і довговічності

Першим кроком монтажу буде підготовка отвору. Якщо ви цікавилися, як зробити ковані або секційні ворота своїми руками, то знаєте, що поверхня стін, підлоги і стелі повинна бути рівною, всі тріщини необхідно заздалегідь закласти, а напливи штукатурки — видалити. Максимально допустимі відхилення по вертикалі або горизонталі — не більше 1,5 мм на кожен метр. При нахилі більше 5 мм монтаж воріт буде неможливий. Потрібно також, щоб притолока і заплечики перебували на одному рівні.

Важлива рада, які дають фахівці щодо того, як зварити ворота для гаража, стосується матеріалів виготовлення несучих будівельних конструкцій. Так, якщо будинок складено із силікатної або саману, пінобетону, газосилікатних блоків, то бажано використовувати для монтажу конструкції з металевого профілю, які зміцнили б проріз.

Приймаючи роботу майстрів, переконайтеся у відсутності механічних ушкоджень, огляньте, як приварені петлі на ворота, попросіть продемонструвати їхню роботу. Полотно має рухатися безшумно і плавно: будь-які ривки будуть свідчити про дефекти конструкції або монтажу. Приділіть увагу балансуванню: якщо відкрити ворота до середини, вони не повинні ні підніматися, ні опускатися. Перевірити герметичність конструкції можна, повністю закривши полотно і оглянувши їх з внутрішньої сторони приміщення при вимкненому світлі.

Міцність і безпеку воріт також безпосередньо залежать від використовуваних при монтажі кріпильних елементів. Подивившись, як правильно зварити ворота на фото, ви зможете об’єктивніше оцінити якість роботи фахівців. Відзначимо кілька ключових деталей:

Якщо стіни гаража виготовлені з бетону, цегли та інших схожих будівельних матеріалів, повинні використовуватися анкерні або нейлонові дюбелі з вворачивают гвинтами.
Якщо стіни зведені з пустотілих матеріалів, потрібні пластмасові дюбелі з вворачивают гвинтами.
Якщо ворота кріпляться до металевих конструкцій, то використовуються самонарізні гвинти.
Монтажники самостійно знімають з сендвіч-панелей захисну плівку і усувають будь-які виявлені в ході огляду недоліки. Серед документів, які ви повинні отримати, — інструкція з експлуатації і паспорт з печаткою компанії, яка виробляла монтаж. Не забудьте звірити номер виробу, проставлений у паспорті, з цифрами на воротах.

Як доглядати за воротами

Важливо не тільки які ворота ви вибрали і чи якісно був проведений монтаж, але й дотримання правил експлуатації — лише в цьому випадку можна гарантувати, що конструкція дійсно прослужить протягом багатьох років. Основними вимогами виробників є:

На шляху руху полотна не повинно бути перешкод.
Не можна залишати ворота надовго у відкритому чи напіввідкритому положенні.
Періодично проводите огляд і викликайте фахівців для сервісного обслуговування.
Довіряйте обслуговування та ремонт воріт тільки співробітникам спеціалізованої організації або компанії, яка здійснювала монтаж.
Знайте, що ви можете укласти з компанією-постачальником договір сервісного обслуговування, який дозволить отримати гарантію і забезпечити безпроблемну експлуатацію воріт.